Palkitut 2021-2022

OKL-A sarja: 

ÅKE GULLMES: aitoa_menoa (AiM) 

Kulta: SuppoHauet (Ukko-Pekka Yliranta, Antti Eronen, Hannu Oksman, Miikka Lämsä, Emmi-Kaisa Molkkari, Sakari Nikula) 

Hopea: Puppelikukkeli Tööt Tööt (Roope Miettunen, Topi Asmundi, Antti Nenonen, Janne Mustaniemi, Jenny Ilonen, Elias Furst) 

Pronssi: aitoa_menoa (Petteri Törmänen, Inkeri Eronen, Matti Lantto, Ville Vainionpää, Markus Toratti, Iiro Pulska) 

MVP: Jarno Seppänen (SIK Bastards) 

Paras pelaaja: Inkeri Eronen (aitoa_menoa) 

Playoff MVP: Hannu Oksman (SuppoHauet) 

Paras Avaaja: Ukko-Pekka Yliranta 

Paras Riviheittäjä: Jukka Komulainen 

Paras Yleispelaaja: Roope Miettunen 

Paras Lakaisija: Inkeri Eronen 

All-Stars: 

  • Jukka Komulainen (HalV2) (c) 
  • Jussi Leinonen (HalV2) 
  • Hannu Oksman (SuHa) 
  • Jarno Seppänen (SB) 

 

  • Roope Miettunen (Pööt) (c) 
  • Aapo Lehtosaari (BSoD) 
  • Ukko-Pekka Yliranta (SuHa) 
  • Janne Mustaniemi (Pööt) 

OKL-B sarja: 

Kulta: Aimo Kulaus (Aukusti Myllymäki, Marco Quiroz, Antti Johansson, Eeli-Matti Sassi, Viljami Sassi, Markus Nikupeteri, Eetu Koivula, Olli Koivusaari) 

Hopea: Nuorten miesten olut- ja kyykkäseura (, Johannes Jokiaro, Olli Mustaniemi, Tapio Kärkimaa, Elias Liehu) 

Pronssi: 18cmbnis (1., Samu Anttila, Rasmus Isoaho, Jussi Hautala, Elias Nissilä, Janne Järvelä, Pyry Lehtinen, Oskari Kangas 

MVP: Sami Saarisalo (Aeto Raitti) 

Playoff MVP: Aukusti Myllymäki (Aimo Kulaus) 

Paras pelaaja: Johannes Jokiaro (NMOKS) 

Paras Avaaja: Johannes Jokiaro 

Paras Riviheittäjä: Antti Karppinen 

Paras Yleispelaaja: Ville Lahdenperä 

Paras Lakaisija: Mikko Kaasila 

All-Stars: 

  • Johannes Jokiaro (NMOKS) (c) 
  • Aukusti Myllymäki (AKu) 
  • Samu Anttila (9cm) 
  • Akseli Kumpula (VALE) 

 

  • Antti Karppinen (YeSman) (c) 
  • Mikko Kaasila (#swag) 
  • Antti Johansson (AKu) 
  • Erno Klemetti (TeeKu) 

Ripe Kimari Throphy:

Antti Karppinen (YesMan)

 

Pekka Aho Throphy:

Janne Mustaniemi (Pööt)

 

Taneli Rautio: 

Valli pullottaa Kurkunlahkeessa 

TEK Fair Play palkinto: 

Samu Anttila 

Vuoden Kyykkätyö: 

Ukko-Pekka Yliranta 

Liigacup: 

Voittjaa: aitoa_menoa (AiM) 

  • Petteri Törmänen 
  • Markus Toratti 
  • Matti Lantto 
  • Ville Vainionpää 
  • Iiro Pulska 
  • Inkeri Eronen 

HKC: 

Kulta: Jukka Komulainen 

WCOK: 

Yleinen sarja: 

Kultaa: Susirajan legendat feat OAMK pjt 

  • Jarno Seppänen 
  • Roope Miettunen 
  • Marko Peiponen 
  • Ari Kautto 

Hopeaa: KFC 

  • Tiina Mikkonen 
  • Julia Bondarchik 
  • Antti Kukko 
  • Natalia Kovru 

Pronssia: Biisissä Sorsat ovat Dodoja (OM-mestaruus) 

  • Aapo Lehtosaari 
  • Matti Pulkkinen 
  • Olli Huoviala 
  • Olli Vuolteenaho 

Hallitussarja: 

Kultaa: TEK 

  • Aleksi Pesonen 
  • Janne Kilponen 
  • Valtteri Lamberg 
  • Rainer Laaksonen 

Hopeaa: OTS 

  • Esko Korhonen 
  • Jukka Orava 
  • Lauri Kärenlampi 
  • Matti Särkelä 

Pronssia: Örkki-69 (YRK) 

  • Topi Asmundi 
  • Arttu Torkkola 
  • Matias Sosunoff 
  • Jenna Sippu 

Fuksikyykkä: 

Kulta: Mexico (Optiem) 

  • Sisu Alanen 
  • Atte Liias 
  • Samuel Fält 
  • Juuso Luoma 

Pikkujoulukyykkä: 

Kulta: Suppohauet 

  • Antti Eronen 
  • Hannu Oksman 
  • Miikka Lämsä 
  • Ukko-Pekka Yliranta 
  • Miriam Putula  

MölökkyTour: 

Kulta: Mikko Häkkinen 

 

Syys-PKC: 

Kulta: 

  • Jukka Komulainen 
  • Ukko-Pekka Yliranta 

 

HKL: 

Kulta: Antti Eronen 

Hopea: Jukka Komulainen 

 

Kesäjoukkueliiga: 

Kulta: SuppoHauet 

  • Ukko-Pekka Yliranta 
  • Antti Eronen 
  • Hannu Oksman 
  • Miika Lämsä 
  • Emmi-Kaisa Molkkari 

Hopea: SIK Prööt 

  • Matti Eteläperä 
  • Jarno Seppänen 
  • Topi Asmundi 
  • Janne Mustaniemi 
  • Roope Miettunen 
  • Janne Kilponen