Otteluohjelma

Otteluohjelma OKL 2018-2019

A-sarjassa pelataan kaksinkertainen sarja.
B-sarjassa pelataan yksinkertainen sarja oman lohkon tiimejä vastaan.
C-sarjassa pelataan yksinkertainen sarja.

Missään kolmesta sarjasta ei ole ennalta määriteltyä otteluohjelmaa, vaan pelit voidaan pelata missä tahansa järjestyksessä ottaen kuitenkin huomioon sen, että A-, B- ja C-sarjassa runkosarjapelit pitää olla pelattuna 10.2.2019. Lisäksi suositus olisi, ettei A- (ja C-sarjassa) pelattaisi molempia pelejä samaa vastustajaa vastaan peräkkäin. Runkosarjapeleistä tulisi olla pelattuna puolet 27.1.2019 mennessä.

A-sarjan joukkueet

Kakkossaajat (“tenky”)

Musta Surma (“MusSu”)

SuppoHauet (“SuHa”)

Beatbox Spandex oligark-Dudes (“BSoD”)

Hanpit (“Han”)

SIK Bastards (“SB”)

Halukkaat (“hali”)

18cmbnis (“9cm”)

Saatanan WirGinit A-sarjan Autistit (“#swagina”)

aitoa_menoa (“AiM”)

Puppelikukkeli Tööt Tööt (“PööT”)

 

Puolivärieräparit:

SuppoHauet – SIK Bastards

aitoa_menoa – Halukkaat

Beatbox Spandex oligark-Dudes – Puppelikukkeli Tööt Tööt

Hanpit – Kakkossaajat

 

Välieräparit:

SuppoHauet – Kakkossaajat

aitoa_menoa – Beatbox Spandex oligark-Dudes

 

Pronssiottelu:

Beatbox Spandex oligark-Dudes –

 

Finaali:

aitoa_menoa –

 

B-sarjan lohkojako:

Lohkojako:

Naaras Uros
SIK Raiders Pinky-69
Vallin Kutkuttajat Kuhaa Vallissa
irrelevant donkey monkeys Tekniikan Kallialaiset
KapulaPojat Taistelujaskat
18cmbnisjatke TUHEROT
Droit Full Gambina Jacket (Pelastakaa Lentosotamies Glukoosi)
HaukiKaunottaret Pinppi-69
Eliittikumppanit Nuorten miesten olut- ja kyykkäseura
SIK Godtier Harakat

 

Puolivärieräparit:

KapulaPojat – KuhaaVallissa
Droit – Taistelujaskat
SIK Raiders – Pinky 69
Vallin Kutkuttajat – Harakat

 

Välieräparit:

KapulaPojat – Pinky 69
Droit – Harakat

 

Pronssiottelu:

KapulaPojat – Harakat

 

Finaali:

Pinky 69 – Droit

 

C-sarjan joukkueet:

18cmbilu (“18blu”)

Neegin ja Hugen herkkutiimi (“Herkku”)

Jalluliiga (“*”)

MP (“MP”)

SyrvänKyylä (“KYS”)

Kyykän raavaat päihittäjät (“KyRPä”)

The No Good Yellows (“TheNGY”)

 

Välierät:

Jalluliiga – Syrvänkyylä

Kyykän raavaat päihittäjät – MP

 

Pronssiottelu:

Jalluliiga – MP

 

Finaali:

Syrvänkyylä – Kyykän raavaat päihittäjät

 

HOX! A- ja B-sarjan puolivälierät pelattuna 24.2.2019 mennessä