Otteluohjelma

Otteluohjelma OKL 2019-2020

A-sarjassa pelataan kaksinkertainen sarja.
B-sarjassa pelataan yksinkertainen sarja oman lohkon tiimejä vastaan.
C-sarjassa pelataan yksinkertainen sarja.

Missään kolmesta sarjasta ei ole ennalta määriteltyä otteluohjelmaa, vaan pelit voidaan pelata missä tahansa järjestyksessä ottaen kuitenkin huomioon sen, että A-, B- ja C-sarjassa runkosarjapelit pitää olla pelattuna 16.2.2020. Lisäksi suositus olisi, ettei A- (ja C-sarjassa) pelattaisi molempia pelejä samaa vastustajaa vastaan peräkkäin. Runkosarjapeleistä tulisi olla pelattuna puolet 26.1.2020 mennessä.

A-sarjan joukkueet

SuppoHauet (“SuHa”)

Musta Surma (“MusSu”)

aitoa_menoa (“AiM”)

Puppelikukkeli tööt tööt (“PööT”)

Halukkaat (“Hali”)

Kakkossaajat (“HanSB”)

Piti mennä B mut mentiinki A, nimikkotaktiikka kuhaB (“kuhaB”)

Boss, Somalian omega DJ (“BSoD”)

Slotin Wanhanamatöörigyykkäjoukkueen A Gerho (“#swagina”)

 

Puolivälieräparit:

aitoa_menoa (“AiM”) – Musta Surma (“MusSu”)

SuppoHauet (“SuHa”) – Piti mennä B mutta mentiinkin A, nimikkotaktiikka kuhaB (“kuhaB”)

Boss, Somalian omega DJ (“BSoD”) – Halukkaat (“Hali”)

Kakkossaajat (“HanSB”) – Puppelikukkeli tööt tööt (“PööT”)

 

Välieräparit:

SuppoHauet (“SuHa”) – Musta Surma (“MusSu”)

Boss, Somalian omega DJ (“BSoD”) – Kakkossaajat (“HanSB”)

 

Pronssiottelu:

Kakkossaajat (“HanSB”) – Musta Surma (“MusSu”)

 

Finaali:

Boss, Somalian omega DJ (“BSoD”) – SuppoHauet (“SuHa”)

 

 

B-sarjan lohkojako:

A-saitti B-saitti
Nuorten miesten olut- ja kyykkäseura (“NMOKS”) Valenssin Kovat (“VaKo”)
Droit (“D*”) Slotin Wanaha Amatööri Gyykkäjoukkue (“#swag”)
sNAPsi (“NAP”) Tekniikan Kallialaiset (“TeKa”)
Kyykän raavaat päihittäjät (“Kyrpä”) 18cmbnisjatke (“9+cm”)
TUHEROT (“TUE”) Eliittikumppanit (“eCCp”)
Peppulit (“PEP”) Pinppi-69 (“P-69”)
B-luokan de-miinoittaja Kuha (“BDKuha”) SyrvänKyylä (“KyS”)
Vallijannut Kuivaa (“KuVa”) SIK Raiders (“rairai”)
Irrelevant Donkey Monkeys (“DoMo”) Taistelujaskat (“TJ”)
Dum (“DUM”) Ryöhnäiset Ylitse Paiskaavat Pullon Ystävät (“RyYPPY”)
18cmbnis (“9cm”)

 

Puolivärieräparit:

Droit (“D*”) – Taistelujaskat (“TJ”)

Vallijannut Kuivaa (“KuVa”) – Tekniikan Kallialaiset (“TeKa”)

SIK Raiders (“rairai”) – Nuorten miesten olut- ja kyykkäseura (“NMOKS”)

Valenssin Kovat (“VaKo”) – Peppulit (“PEP”)

 

Välieräparit:

SIK raiders (“rairai”) – Vallijannut Kuivaa (“KuVa”)
Valenssin Kovat (“VaKo”) – Droit (“D*”)

 

Pronssiottelu:

Vallijannut Kuivaa (“KuVa”) – Droit (“D*”)

 

Finaali:

SIK raiders (“rairai”) – Valenssin Kovat (“VaKo”)

 

C-sarjan joukkueet:

Jalluliiga (“*”)

Lääkisläiset Oulun Lääkiksestä (“LOL”)

18cmbilu (“9cmblu”)

Nimellä ei ole mitään seksuaalista merkitystä (“neomsm”)

Von Viñot (“VV”)

 

Välierät:

Jalluliiga (“*”) – Nimellä ei ole mitään seksuaalista merkitystä (“neomsm”)

Lääkisläiset Oulun Lääkiksestä (“LOL”) – 18cmbilu (“9cmblu”)

 

Pronssiottelu:

 

Finaali:

 

HOX! A- ja B-sarjan puolivälierät pelattuna 26.2.2020 mennessä!